Jesteś tutaj: taurus-holiday.pl > Miejsca > Cykady na Cykladach

Cykady na Cykladach

Cyklady to archipelag greckich wysp. Słyną z powodu swojej pięknej natury i zgromadzenia ciekawych obiektów zabytkowych. Wysp jest na tyle dużo, a do tego każda ma inny charakter, że każdy znajdzie tutaj coś odpowiadającego własnym gustom.
# Mykonos – To miejsce o charakterze bardzo rozrywkowym, słynie na świecie jako „grecka Ibiza”. Dużo tu pięknych plaż, także plaż nudystów, a drinki w barach nadmorskich leją się właściwie strumieniami.
# Ios – Ma bardzo podobny charakter, co Mykonos. Szansa na spotkanie na wyspie kogoś sławnego, jest całkiem spora.
# Delos- Delos jest wyspą, która w całości jest stanowiskiem archeologicznym. Zasłynęła ona jako mitologiczne miejsce narodzin Artemidy i Apollina i to tym bogom oddawano tutaj wyjątkowy kult.
# Paros – Słynie z kamieniołomów w których wydobywany jest słynny marmur. To duża wyspa ze sporym zapleczem turystycznym, dlatego w tym miejscu każdy odnajdzie coś, co w pełni go zadowoli.
# Santorini – Santorini to prawdziwa perełka Cykladów. Wulkaniczny charakter wyspy jest kontrastem dla bieli ścian i niebieskości dachów budynków. Jeżeli szukasz pocztówkowych widoków, jest to odpowiednie miejsce.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby komentować.