Jesteś tutaj: taurus-holiday.pl > Rekreacja > Gdańskie plaże

Gdańskie plaże

Gdańsk jest miastem położonym nad Zatoką Gdańską, w związku z czym kusi turystów i mieszkańców plażami. Najpopularniejsze są trzy:
# Jelitkowo- Plaża położona przy granicy z Sopotem, połączona z nim ładnym deptakiem. Ruch jest tu duży, w sezonie ciężko znaleźć dogodne miejsce parkingowe. Kwitnie także nadmorski biznes, dużo jest smażalni, budek z goframi i wszelakimi możliwościami zakupu pamiątek. To raj dla dzieci, atrakcji dla nich jest sporo. Plaża ma ciekawą infrastrukturę i nie będziesz się na niej nudził, zwłaszcza że Sopot i jego molo są na rzut beretem.
# Brzeźno- Plaża w samym centrum. Niestety dosyć brudna. Park położony w ścisłym sąsiedztwie wybrzeża ma dość niepochlebną opinię. Nie warto w nocy zapuszczać się w jego głębsze rejony. Za to sama dzielnica Brzeźno ma pełno uroku dawnych nadmorskich kurortów.
# Stogi- Jest wysunięta najbardziej na wschód. Zdecydowanie najmniej zatłoczona, duża, o ładnym i czystym piasku. Czego chcieć więcej? Jest nieco oddalona od ścisłego centrum, ale do samej plaży dojeżdża tramwaj, więc nie trzeba się martwić o miejsce parkingowe (może być z tym problem). Pełna infrastruktura turystyczna, także ratownik wodny.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby komentować.